יום השואה תשע”ד 2014

יום הזיכרון לשואה ולגבורה יחל ב- 27 באפריל ויסתיים ב- 28 באפריל 2014.

יום הזיכרון לשואה 2014 עומד בסימן גורל היהודים בשנת 1944.

אומנים רבים, חלקם בני דור שני לשואה, בוחרים לציין יום זה באירוע תרבות שונים – במטרה לעודד שיח מזוית שונה על טראומות השואה.

הזהו אדם ? אירוע מיוחד ליום השואה תשע"ד הזהו אדם ?” אירוע מיוחד ליום השואה 27/4/2014 באולם החאן, דוד רמז 2, ירושלים.
מופע מאת פרימו לוי | עיבוד ובימוי : מור פרנק.
פרימו לוי נולד בשנת 1919 ונפטר באפריל 1987. היה סופר וכימאי איטלקי ־ יהודי ניצול שואה אשר כתב זיכרונות, סיפורים קצרים, רומנים ושירה. תיאר ביצירותיו את שעבר עליו במחנות עבודה שהיו קשורים עם היותו ניצול שואה ממחנה ההשמדה אושוויץ.
“הזהו אדם” נכתב כספר שעסק בתקופת שהותו במחנה ההשמדה אושוויץ. הוא פורסם לראשונה בשנת 1947, תורגם לשפות רבות ועובד להצגת יחיד בכיכובו של ניר רון.
בסיום המחזה, יתקיים פאנל בנושא שואה, יצירה, אומנות בהשתתפות יהודית שנדר – אוצרת בכירה לאומנות, יד ושם. מירי חנוך – יוצרת, ניר רון – שחקן.

 

 

שואת יהודי לוב - מקרה מבחןערב יום השואה תשע”ד 2014, יוקרן מיצג וידאו “מציאות של אשליה – יהודים ברשות השלטון הפשיסטי” על שואת יהודי לוב.
הקרנת הסרט ” מטריפולי לברגן בלזן ” ולאחריו שיחה עם יוצרי הסרט ושיחה עם מר וויליאם רג’יניאנו, ניצון ברגן בלזן.
הכניסה חופשית אך מספר המקומות מוגבל. כתובת האירוע : רחוב שלוש 42, פינת רחוב אילת, תל אביב – יפו.

 

 

 

 

 

 

 

 

אנחנו ננוח - ציפורה דולן” אנחנו ננוח ” – עלילת רומן שנפרס על פני מאה שלמה, ומספר את סיפורם של שלושה דורות. דור ניצולי השואה, הדור השני – הישראלים החדשים, ובני הדור השלישי (כתבה של דני גרסטפלד ב”קול ברמה” ערב יום השואה תשע”ד).
את הרומן כתבה ציפורה דולן, זוכת פרס ראש הממשלה לספרות 2012.

את “אנחנו ננוח”, כתבה במשך 9 שנים בייסורים גדולים, את רובו הגדול כתבה בפולין אליה חזרה שוב ושוב מאז ביקרה בה לראשונה לאחר מות הוריה.
“הגיבורה הראשית בספר זה היא ליזה, יהודייה ישראלית ניצולת שואה מפולניה. אבל על השואה עצמה אין ולו מילה אחת בספר; היא היבשת האחרת הקיימת מעבר לים הזמן והמקום, אך אליה לא מתייחסים במישרין בסיפור. גם הסיוטים שנותרו בנפשם של הגיבורים בני דורה של ליזה אינם מתוארים כמעט בספר. העדר זה הוא, בין היתר, גדולתו של הרומן הזה בעיני. לעומת זאת, יש בספר ניחוח אמיתי של חייהם של שארית הפליטה מאז ועד היום…” כותבת פרופסור עמיה ליבליך – חוקרת פסיכולוגיה וחברה ישראלית.

 

 

 

 

 

 

 

מכון שי מעניק טיפולים פסיכולוגיים לניצולי שואה  במימון משרד האוצר.
הטיפולים : מפגשים אישיים, קבוצות תמיכה ותיעוד טיפול המאפשר לשתף את סיפורם האישי כחלק מהתליך טיפולי, מאפשר להם ללמוד להתמודד עם פוסט טראומה והזיכרונות המציפים תוך קבלת עזרה מקצועית מפסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ומטפלים מומחים בטיפול בניצולי שואה.
 
למכתבי תודה של ניצולי שואה ובניהם לחצו כאן

לפרטים ומידע, פנו אלינו בטלפון 077-414-6160 או מלאו פרטיכם בטופס משמאל
ואנשי המקצוע שלנו במכון שי יחזרו אליכם בהקדם.

 

 

 

 

 

.

תגים: , , , , ,

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.