מכתבי תודה מניצולי שואה

פברואר 2016

לחברים ב”שי”

מכתב תודה מניצול שואה אני חי במדינה הזו כמעט שבעים שנה . נתתי וקיבלתי והשתדלתי שקולי לא יישמע לעולם בין צועקי  ה”מגיע לי”.

האמת היא שגם לא זכור לי שבאו לומר לי ” מגיע לך “.

עד שיום אחד – לפני מספר חודשים – צלצלתי אל המשרד וקול צעיר ענה לי ואמר לי :”מגיע לך “. מגיע לך סיוע נפשי, ומגיע לך לבדוק זכאות להעלאת אחוז הנכות ומגיע לך ייעוץ…

יכולתי לכתוב ארוכות על נכונותו של הדור שלי לתת למדינה שלנו ,מיום הקמתה -חסרת כל , דרך מלחמותיה ומאבקיה ועד לשגשוגה והשגת חוסנה. נתינה ללא בקשת תמורה כמעט.

לצערי ולכאבי הרב ,איני יכול לכתוב ארוכות על הפעמים שבאו אלינו כדי לומר בפשטות ש”עכשיו מגיע לכם “.

 אל תחייכו ,לכן , על התרגשותי והכרת התודה שלי בכל פעם שקול צעיר ,אדיב ולבבי, עונה לי ממשרדי “שי” ,מתעניין בשלומי ומנסה לעזור.

בתקופה בה רבים מדור מקימי המדינה  שואלים עצמם שאלות מטרידות , אתם באים ,ואולי מבלי דעת אפילו, מציבים סימן קריאה –קטן- אך אופטימי  ואנושי כל כך.

תבורכו !

 יוסי קדרון

 

ינואר 2016

לכבוד
“שי” שירותי יעוץ לניצולי שואה

מכתב תודה מניצול שואהלפני כ-4 שנים הוכרתי כניצול שואה, לאחר ששנים רבות לא הכירו בילידי בוקרשט, רומניה כמי שסבלו מאוד בשנות הכיבוש הנאצי.

אינני צריך להכביר במילים, מאחר ואת מכירה היטב את כל המחלות שעברתי, ואני עדיין לוקה בהם כיום. התמזל מזלי והכרתי אותך, אוריין, באמצעות לימור, עובדת סוציאלית שנמצאת איתך בקשר. באותו זמן הייתי במצב נפשי קשה מאוד, אפשר לומר ממש דכאוני, ולא מצאתי בכוחי לבקש מהרשות לזכויות ניצולי השואה את כל ההטבות שהגיעו לי עבור המחלות הרבות שחליתי בהן, ואשר בעקבות פסקי דין שונים הוכרו כנובעות משנות השואה.

אתם עודדתם אותי להמציא לך אישורים רפואיים, שאכן היו לי למכביר, ואת אוריין עשית את העבודה המנהלית, והגשת בשמי את התביעות לקבלת הזכויות שהגיעו לי, כיוון שבגלל מצבי הפיזי והנפשי לא יכולתי להגיע לוועדות המטפלות בבקשות הללו. הודות לך ולעובדיך, הוכרו מחלותי, וזכיתי לקבל את הזכויות והסכומים, שעוזרים לי יום יום במאבקי במחלות שיש לי.

אני רואה לעצמי חובה ובעיקר זכות להודות לך, לצוות העובדים שלך, שתמיד היו סבלנים לשמוע את כל בעיותי, ולהסביר לי מה עלי לעשות, ובמיוחד לקרן ממשרדך, שמטפלת בתיק שלי ועונה לי בחום על כל פנייה טלפונית.  ותודה מיוחדת ללימור, שנותנת לי טיפול פסיכוטרפי אישי, שמאפשר לי להרים את ראשי מתוך הדכאון, ולהתמודד יותר טוב עם מצבי. הטיפול גם מאפשר לי קשר טוב יותר עם בני משפחתי – אשתי, ילדי ונכדי.

אני בטוח שישנם עוד מאות ניצולי שואה שנעזרים בשירותים הטובים שלך ושל צוותך. כשמך כן את – אוריין – יודעת תורה. את יודעת את עבודת הקודש שאת עושה יום יום לניצולי השואה הנזקקים לך.

בתודה וברכה, ל.ס. חדרה

דצמבר 2015

מכתב תודה מכון שי ניצולי שואהמכתב המלצה ותודה על טיפולכם המסור בהורי.
אל אוריין וכל צוות שי-שירותי ייעוץ לניצולי שואה.

זכות גדולה נפלה בחלקי להמליץ עליכם בטיפולכם המסור בהורי, ניצולי שואה בעשור חייהם השמיני והתשיעי, בתקופה קשה שעברה עליהם.

יעצתם להורי על זכותם להעלאת אחוזי הנכות בשל מחלות כרוניות שהם לקו בהם בתקופת חייהם האחרונה ועל זכותם לקבלת השלמת הכנסה. המצאתם את הטפסים המתאימים, ודאתם שהם מולאו כראוי ושצורפו אליהם כל האישורים הדרושים והגשתם אותם למוסדות המתאימים.
בזכות טיפולכם המסור זכו הורי להגדלת אחוזי הנכות ולהגדלה בקצבה החודשית.

ידעתם את הורי על זכותם לקבלת שיחה שבועית עם פסיכולוג בביתם וסידרתם פגישות אלו. כתוצאה מהפגישות הללו חל שיפור משמעותי במצב רוחם של הורי ובחיוניותם.
במהלך כל החודשים שבהם טיפלתם בעניינם של הורי, יצרתם קשר מידי פעם עם הורי והתעניינתם בשלומם ובעדכונים לגבי ההתפתחויות בנושאים המטופלים.

אני מודה לכם בשמי ובשם הורי על הטיפול המסור שנשא פרי, ומסב להם נחת רוח בסיבתם.
ר. ר. פתח תקווה

נובמבר 2015

ניצולי שואה הגדלת קצבה חודשיתברצוני להביע בשמי ובשם אמי את תודתנו על הטיפול המסור שקיבלנו מ”שי”.

בתחילה היה זה הטיפול המסור, המקצועי והאדיב של אוריין להגדלת הקצבה החודשית ממשרד האוצר.

והמשיך עם הטיפול הפסיכולוגי המסור שאמי מקבלת לאורך חודשים מהפסיכולוג מטעם “שי”.

הטיפול נעשה באמצעות פסיכולוג מקצועי, אכפתי, יצירתי ומעל לכול אנושי.

כל הכבוד! יישר כח! תמשיכו כך.

[ע.ש.  ראשון לציון]

אוקטובר 2015

הגדלת זכויות ניצולי שואהלאורך כל תקופת ההיכרות עם אוריין קיבלתי שירות אישי, מקצועי ואדיב.

אוריין טיפלה בנושא הזכויות המגיעות לי והעבירה אותי לתגמול מוגדל לפי הכנסה.

בנוסף, אני מטופלת זה תקופה אצל פסיכולוגית מטעם “שי” ומרוצה מאוד.

תודה לאוריין ולצוות על הטיפול המסור ועל ההצלחה בצידו

[ל.נ. בת-ים]

ספטמבר 2015

ניצולי שואה מכתב תודה מכון שילכבוד

“שי- שרות יעוץ לניצולי השואה”

אני רואה חובה לעצמי ולאמי להביע את רגשי תודתינו על הטיפול הנפשי המסור שאמי מקבלת לאורך חודשים מהפסיכולוגית מטעם “שי”.

ברגשות הוקרה,

[י.ג. אילת]

אוגוסט 2015

מיצוי זכויות לניצולי שואה ללא תשלוםלאחר שנים רבות שבהן נמנעתי מלבדוק את זכאותי לקבלת פיצויים כניצול שואה, פניתי אל אוריין קייזר מ”שי” וזכיתי לטיפולה המסור והמקצועי במיצוי זכויותי.

התביעה לתגמולים ממשרד האוצר היתה כרוכה בקושי רב עבורי, עקב החזרה לזכרונות הטראומטיים מן העבר. הטיפול של אוריין קייזר הסיר ממני את המעורבות בנושא והביא לתוצאות משמעותיות ביותר מבחינתי: ההכרה בי כניצול שואה והגדלת הכנסתי החודשית. על כך תודתי והערכתי הרבה.

[מ.ב. חיפה]

מאי 2015

טיפול פסיכולוגי לניצול שואהברצוני להביע את תודתי לגברת אוריין קייזר ולציין לשבח את גישתה המקצועית ואת דרכי פעולתה.

בנוסף, זה מס’ חודשים אני מקבל עזרה נפשית שבועית מפסיכולוגית מטעם “שי”. א. הפסיכולוגית היא אישה מקסימה עם ידע ונסיון רב, ואני מודה לה על כל העזרה והיעוץ שאני מקבל ממנה. הגישה שלה עוזרת לי מאוד להבין ולקבל עובדות בחיים. אני מאחל לה הצלחה בעבודה הקשה.

לאנשי ההנהלה: בחרתם את האנשים הנכונים, ועל זה ברכותי.

[ג.ג. רמת אפעל]

אפריל 2015

מכון שי ניצול שואה 2016לאוריין שלום רב,

אני רוצה להודות לך מקרב לב בשמי ובשם משפחתי על טיפולך המסור והמהיר בהכרה של מוסדות המדינה באבי כנפגע רדיפות הנאצים, ובזכותו לקבלת אישור לתגמולים ופיצויים.

עשית זאת בחום רב, ברגישות ובנועם.

אלפי תודות,

[א.כ.]

מרץ 2015

מכתב תודה לשי ייעוץ לניצולי שואה – ידי עובדת סוציאלית א.ב

ברצוני להעלות על הכתב את הערכתי הרבה לעזרה הגדולה והשיפור העצום שחל אצל אימי מאז שהחלו הפגישות ביניכן – ובמיוחד כשהחלו הפגישות הדו שבועיות.
ניצול שואה מכתב תודהלאחר כל פגישה אצלה בבית, אימי מספרת לי את תוכנה. היא מרעיפה עליך (א.ב.) שבחים ומספרת עד כמה נחוצות לה הפגישות והשיחות עימך. עד כמה הרגשתה משתפרת ואיזו אישה מדהימה את.

כבן דואג ואוהב, שעוזר לאימי רבות בכדי להקל על חייה בגילה המתקדם ומתוך כבוד אמיתי וכן לאימי המדהימה, שכל חייה רק דאגה ונתנה לילדיה ולבריות; חלה עלי חובה מוסרית להטיב את חייה עד כמה שניתן ואת הפכת לחלק מרכזי בחיי אימי היקרה.היא מאוד אוהבת אותך, את מסירותך ללא גבולות ומרגישה מאוד קרובה אליך.

כדי להמשיך את העשייה המבורכת, אבקש להמשיך את מתכונת המפגשים הדו שבועיים שאימי מצפה להן והן משפרות את מצבה הנפשי.
כל פגישה עמך בעלת ערך משמעותי ביותר לחייה.

בברכה, ע.כ.

ינואר 2015

מכתב תודה מניצולת שואה טיפול קבוצתימכתב תודה למכון שי מניצולת שואה המשתתפת בטיפול קבוצתי

כבר 5 שנים שאני משתתפת בקבוצה, אני מחכה בכל שבוע למפגש, גם להיפגש עם החברות לקבוצה, גם לדבר על מה שמפריע וגם על מה שטוב.

אני מרגישה שאני מוצאת פה אוזן קשבת ולכן ממשיכה להגיע במשך 5 שנים.

בכל פעם שפניתי למשרד בשאלה, בקשה או בירור תמיד התקבלתי בסבר פנים חמות ונכונות לעזור, אני רוצה לציין את קרן אמסטרדם שתמיד מקשיבה ומנסה לעזור, נעים להיכנס למשרד, כל הצוות מקבל אותי בחום ובחיוך.

אני מחכה ליום ראשון להגיע למפגש.

ק.ש

 

נובמבר 2014

תודה למכון שי מניצולת שואהאני רוצה להודות לכם על הפסיכולוגית ששלחתם אלי ואשר ליוותה אותי.

היא אישה נהדרת, בן אדם מקסים והיתה מאוד אמפטית שעזרה לי מאוד מקצועית בצורה מירבית ויוצאת מן הכלל.

היא העניקה לי כלים אשר אותם אימצתי ואני משתמשת ומיישמת בחיי היומיום שלי.

מ.ר

 

אוקטובר 2014

תודה למכון שי ניצולת שואהמכתב הערכה למכון שי

מבחינתי ובהרגשתי זה ממש כמו משפחה, תמיד נחמד ונעים, אם זה בטיפול עצמו בו אני מרגישה שיש לי אוזן קשבת, כיף להגיע למקום בו אני מגישה שלמישהו אכפת ממני.

היחס נהדר ומתחיל כבר בצוות שבמשרד שתמיד מברך לבוקר טוב ובחיוך, מוכנים לעזור אם יש בירור או שאלה ועד למפגש עצמו, ממש תחושה של משפחה, הרגשה שעוטפים אותך מכל כיוון. 

 

ק.ז’

ניצולת שואה

יוני 2014

תודה מבן של ניצול שואהמכתב תודה מבן של ניצול שואה המתגורר בצפון הארץ

שלום רב, פניתי אליכם לפני פחות משנה, לאחר שאבי, ניצול שואה חבר קיבוץ בצפון – לא יכל להמשיך לקבל טיפולים פסיכולוגיים בקיבוצו עקב מעבר לבית סיעודי בישוב מרוחק מעט, שכבר לא אפשר את המשך ההגעה אליו.

ההיענות שלכם במכון שי הייתה מהירה ואפשרתם לאבי להמשיך ולקבל טיפולים פסיכולוגיים אחת לשבוע תוך הגעה לבית הסיעודי בו הוא שוהה כיום.

הוא מאוד אוהב את המפגשים עם המטפלת ואנחנו במשפחה סבורים שאתם תורמים לחיזוקו הכללי ולשיפור במצבו הנפשי. תודה על כל המענים שנתתם לנו. ובהצלחה.

א.ג. (הבן)