טיפול נפשי – משרד הביטחון


מכון שי קיבל לאחרונה אישור של ספק משרד הביטחון להענקת טיפול נפשי ורגשי למשפחות שכולות ונכי צה”ל הזכאים באגף השיקום במשרד הביטחון.

אלו טיפולים פסיכולוגיים ניתנים על ידי המכון במסגרת משרד הביטחון ?
מדובר על טיפולים פסיכולוגיים לאלמנות צה”ל, יתומי צה”ל ומשפחות שכולות וכן נכי צה”ל הזכאים על פי אגף שיקום נכים במרד הביטחון. הטיפול הרגשי הוא פרטני ומתקיים על פי עקרונות הקווים המנחים לטיפול בפוסט טראומה אשר אושר על ידי אגף השיקום במשרד הביטחון ועל ידי הקונסורציום הארצי לטיפול בפוסט טראומה.  

טיפול פסיכולוגי משפחות שכולותטיפול במשפחות שכולות עם צוות רב – תחומי המונה למעלה מ- 100 מטפלים בפריסה כלל ארצית
מומחיות המטפלים שלנו מתמקדת בעבודה בנושאים של שכול ואובדן, שהם נושאים העיקריים המתבטאים באגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון.
הטיפול הנפשי העיקרי מתבטא בעיבוד אבל, אובדן ושכול. נושאים העולים וצפים בשיחות הטיפוליות עם האלמנות ובני המשפחות. איך מתמודדים עם אין יותר בעל, אח, בן?
איך מתמודדים עם המוות, עם לקום ולהמשיך לחיות ?

טיפולים פסיכולוגים לזכאי משרד הבטחון ולמשפחות שכולות מתמקדים גם חיפוש משמעות חדשה לחיים כמו גם מציאת נקודות איזון ורצף משמעות חדש לחיים. תהליך זה, מעיבוד האבל ועד לעיצוב החיים מחדש, מלווה בעזרה רגשית, ליווי ותמיכה בהתמודדות עם ארגון החיים החדשים, השונים ועיצובם.

טיפול נפשי לנכי צה”ל דרך אגף השיקום – מסייע להתמודד ולהשתקם
עבודתנו עם נכי צה”ל כוללת טיפול וסיוע נפשי בגישות שונות, לאנשים הסובלים מפוסט טראומה על פני טווחי זמן שונים.
•    טיפול נפשי לנכים צעירים המתמודדים עם טראומה שהתרחשה לפני זמן לא רב (פוסט טראומה בסמיכות לאירוע).
•    טיפול בנכים שנפגעו פיזית או נפשית (או שניהם) וסובלים מפוסט טראומה הנמשכת שנים רבות ומאבחנת כפוסט טראומה כרונית לאחר שגילו קושי להסתגל לתפקוד מלא בחיים.
•    טיפול בנפגעי טראומה שלא טופלו מעולם. ישנם נכים שנפגעו לפני שנים רבות ואירוע עכשווי עורר את הטראומה באופן שפגע בתפקודם היום יומי. (לדוגמא, בעקבות ציון 40 שנים למלחמת יום הכיפורים)

בכך אנו מסייעים לנכים הסובלים מהפרעות נפשיות, בעיות נפשיות או מגלים קשיי התמודדות בחייהם. הטיפולים הנם פרטניים ומתקיימים בקליניקות המטפלים ברחבי הארץ.

 

לתיאום פגישת היכרות והתאמת טיפול – התקשרו אלינו בטלפון 077-4146160 או השאירו פרטיכם בטופס משמאל, ונחזור אליכם בשעות הקרובות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.