תיעוד טיפול בניצולי שואה

***החל מתאריך 01/09/2017 מכון שי אינו מספק שירותים לניצולי שואה מטעם משרד האוצר***

“לספר את הסיפור”תיעוד טיפול של ניצולי שואה
 
תיעוד סיפור חיים אישי של ניצולי שואה, הינו תהליך בעל חשיבות ומשמעות עמוקה לניצול ובני משפחתו הקרובים, אך גם לכל אחד מאיתנו.
תיעוד סיפור חיים מתבצע זה שנים ב”יד ושם” ובשיתוף ארכיון סטיבן שפילברג, המתעד בוידאו את קורות חייהם של ניצולי שואה רבים ומה עבר עליהם במהלך המלחמה.

תיעוד טיפול ניצולי שואהמכון שי, מתמחה בטיפול פסיכולוגי וסיוע נפשי לניצולי שואה ובמימונו (למוכרי משרד האוצר זכאות לטיפולים פסיכולוגיים ב” שי “).  
ייחודנו מתבטא בכך שאחד מתוך מגוון הטיפולים הפסיכולוגים לניצולים, משלבים אנשי המקצוע : פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאליים ופסיכולוגיים בעלי ניסיון והתמחות בטיפול ניצולי שואה – תיעוד הטיפול כחלק מתהליך טיפולי.

תיעוד טיפול מתעד בכתב את קורות חייו של האדם לאורך צמתי החיים שעבר.
המטפל כותב את מה שהניצול חווה, רגשותיו ותחושותיו בכדי להשאיר את זה כספר זיכרון למשפחה. בתוך כך נעשה תהליך טיפולי המתמקד בהתמודדות עם אובדן, להתמודדות עם מה שנאלץ לחוות, העובדה שנשאר בחיים וחבריו ומשפחתו נספו. הליווי הטיפולי מקל על התהליך הרגשי המורכב אותו עובר ניצול בתהליך תיעוד עברו.

תיעוד טיפול מוצע לניצולי שואה שנמנעו מלשתף את סיפורם האישי והכואב בעבר, וכיום לעת זקנה, חשים צורך עז להשאיר חותם ולספר את הסיפור.
תיעוד הסיפורים האישיים נעשה אך ורק כחלק מהתהליך הטיפולי של הניצול.

 

טיפול פסיכולוגי הינו שירות הניתן לניצולי שואה מוכרי משרד האוצר כחלק מהזכויות המגיעות להם (מכתבי תודה של ניצולים ובניהם)

לפרטים ומידע, פנו אלינו בטלפון 077-414-6160 או מלאו פרטיכם בטופס משמאל
ואנשי המקצוע שלנו במכון שי יחזרו אליכם בהקדם.

 

 

 

 

י